Kosova e vendos me ligj, gjobë kush nuk mban maskë dhe nuk respekton distancën sociale (Ja shuma që do ndëshkohen)

Publikuar tek: rajon, më 09:22 15-08-2020 Kosova e vendos me ligj, gjobë kush nuk mban maskë dhe nuk respekton distancën sociale (Ja shuma që do ndëshkohen)

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar ditën e djeshme ligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19.

Qeveria kosovare ka vendosur që kush nuk respekton masat e vendosur për prandalimin e përhapjes së Covid-19 do të dënohet me gjobë nga 35 deri në 500 euro.

Ky vendim është miratuar pas 5 muajsh diskutime.

Pas miratimit të ligjit Anti-COVID, këshilltari i kryeparlamentares Osmani, Artan Murati, ka shkruar se gjithë ata që nuk mbajnë maskat dhe nuk e rrespektojnë distancën sociale do të dënohen me nga 35 euro.

“Me hyrjen ne fuqi te ligjit anti-covid, mos bartja e maskes dhe mos mbajtja e distances denohen me 35 euro. Policia ka autorizime te plota ligjore per veprim” shkruan Murati.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021447896957397
array(1) { ["section"]=> string(118) "kosova-e-vendos-me-ligj-gjobe-kush-nuk-mbane-mask-dhe-nuk-respekton-distancen-sociale-ja-shuma-qe-do-ndeshkohen-217187" }