Kosova fton Rashicën, Gjimshitin dhe të tjerët

Publikuar tek: sport, më 15:14 02-06-2016 Kosova fton Rashicën, Gjimshitin dhe të tjerët

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, është shprehur se do të ftojë në ekip të gjithë futbollistët që nuk mundën të bëheshin pjesë e kombëtares shqiptare.

“Njëherë jemi të fokusuar të kjo ndeshje (Ishujt Faro) pastaj do të nisin bisedimet. Dyert e të gjithë lojtareve janë të hapura për lojtaret që duan të luajnë për Kosovën, por qe i përgjigjen dhe i përshtaten Kosovës”, ka deklaruar Bunjaski.

Të shumtë kanë qenë edhe tifozët të cilët kanë kërkuar afrimin e Milot Rashicës, Berat Gjimshitit, Amir Rrahmanit dhe Herolind Shalës, të cilët mbetën jashtë listës së De Biasit me 23 lojtarë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Si nisen kuqezinjtë në Itali, brenda autobusit të kombëtares
Vëllai i futbollistit të larguar nga kombëtarja, me fjalë si plumba për Shqipërinë »
Article Logic
Execution time: 0.013453960418701
array(1) { ["section"]=> string(51) "kosova-fton-rashicen-gjimshitin-dhe-te-tjeret-42242" }