KOSOVA ‘i tregon si luhet’ SHQIPËRISË, rezultat surprizë në Prishtinë

Publikuar tek: sport, më 22:09 10-09-2018 KOSOVA ‘i tregon si luhet’ SHQIPËRISË, rezultat surprizë në Prishtinë Nga ndeshja e Kosovës me Ishujt Faroe

Kosova ka arritur të fitojë me rezultatin 2-0 në mbrëmjen e sotme në ndeshjen e parë para publikut të vet në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër Ishujve Faroe.

Pas një pjese të parë pa gola, në të dytën kosovarët kanë arritur të shënojnë dy herë me anë të Zenelit në minutën e 50-të dhe Nuhiut katër minuta më vonë, duke ngritur kështu peshë të gjithë tifozët në stadiumin e Prishtinës.

Në këtë mënyrë Kosova i ka dhënë një leksion të mirë në distancë edhe Shqipërisë me paraqitjen e sotme, e cila pësoi 2 gola në ndeshjen ndaj Skocisë.

Ndërkohë tashmë Kombëtarja më e re e rajonit ka siguruar vendin e parë në grupin 3 të ligës D me katër pikë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12294983863831
array(1) { ["section"]=> string(73) "kosova-i-tregon-si-luhet-shqiperise-rezultat-surprize-ne-prishtine-133883" }