Kosova nuk gjen qetësi, regjistrohet numri më i lartë i infektimeve që nga fillimi i pandemisë (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 15:11 31-10-2020 Kosova nuk gjen qetësi, regjistrohet numri më i lartë i infektimeve që nga fillimi i pandemisë (SHIFRAT)

Kosova dje shënoi rekord infektimesh, ndërsa sot janë regjistruar edhe më shumë, plot 514 raste pozitive.

Këto raste janë rezultat i 1750 mostrave të marra për tampon. Brenda 24 orëve janë raportuar tre raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste Spitali i Përgjithshëm Prizren, 1 rast Mjekimi Intenziv Qendror).

Numri total i rasteve pozitive është 19.842 ndërsa totali i viktimave ka shkuar në 681.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 86 pacientë ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është gjithsej 15.520, kurse numri i rasteve aktive është 3.641.

Lexo edhe: Kosova MASA të reja anti-Covid, qendrat tregtare dhe restorantet do të mbyllen nga 21:00 (RREGULLAT E REJA)

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zia pllakos ishullin Samos, dy të rinjtë që vdiqën në rrënojat e tërmetit ishin në një lidhje, 17 vjeçari përqafoi të dashurën dhe e mbrojti me trupin e tij
»
Article Logic
Execution time: 0.011255025863647
array(1) { ["section"]=> string(108) "kosova-nuk-gjen-qetesi-regjistrohet-numri-me-i-larte-i-infektimeve-qe-nga-fillimi-i-pandemise-shifrat-225922" }