Kosova shpall non-grata fituesin e Çmimit Nobel, Peter Handke

Publikuar tek: rajon, më 15:31 11-12-2019 Kosova shpall non-grata fituesin e Çmimit Nobel, Peter Handke Peter Handke

Kosova ka shpallur non-grata shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili rrëmbeu çmimin Nobel për letërsinë, këtë vit.

Lajmin e ka dhënë ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, i cili përmes një postimi në 'Facebook', bën me dije se mbështetja e kriminelëve është krim i tmerrshëm, në vetvete.

'Sot kam vendosur të shpalli Peter Handke si jo të mirëpritur në Kosovë. Ai është një person non-grata nga sot. Mohimi i krimeve dhe mbeshtetja e kriminelëve është krim i tmerrshëm', shkruan Pacolli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023490905761719
array(1) { ["section"]=> string(67) "kosova-shpall-non-grata-fituesin-e-cmimit-nobel-peter-handke-189102" }