Kosova tjetër humbje në këto eleminatore, me Turqinë vendosën dy episode

Publikuar tek: sport, më 21:15 12-11-2016 Kosova tjetër humbje në këto eleminatore, me Turqinë vendosën dy episode

Kosova nuk ka mundur që të rezistojë përball Turqisë, duke humbur këtë ndeshje me shifrat 2-0.

Transferta e Antalias nisi mirë për përfaqësuesen e Kosovës, e cila në pjesën e parë jo vetëm që u mbrojt mirë, por edhe që krijoi raste, madje në sekondat shtesë goditi dhe traun e portës.

Në pjesën e dytë, pikërisht në minutën e 51 me Yilmaz, Turqia shënon golin e parë, ndërsa dy minuta më vonë shënon edhe golin e dytë Volkan Sen, duke mposhtur portierin Ujkani, i cili deri në këto minuta kishte qenë në krye të detyrës, duke bërë më të mirën për të mbajtur rrjetën të paprekur.

Reagimi i kosovarëve vjen në minutat pasardhëse, por që goli i rihapjes së takimit nuk vjen deri në përfundim. Krijojnë raste të pastra me Muriqin dhe Rashicën, madje vjen në ndihmë të sulmit dhe Amir Rrahmani, por gjithçka ndalet pa arritur te goli. Edhe pse në fund akordohen tre minuta shtesë, sërish takimi mbyllet me shifrat e njëjta, 2-0 për Turqinë./ Newsport.al

Lexo edhe:

Çfarë shkruhej në banderolën gjigante që turqit hapën në stadium në ndeshjen kundër Kosovës

Një ndeshje speciale në Antalia, dy vëllezër shqiptarë në dilemë për të zgjedhur Turqinë apo Kosovën 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091869831085205
array(1) { ["section"]=> string(77) "kosova-tjeter-humbje-ne-keto-eleminatore-me-turqine-vendosen-dy-episode-59334" }