Kosova u rrëfen të rinjve në kryeqytet: Natën i ikja gruas nga krevati

Publikuar tek: politike, më 20:05 16-05-2015 Kosova u rrëfen të rinjve në kryeqytet: Natën i ikja gruas nga krevati Halim Kosova në takimin me të rinjtë e kryeqytetit

Halim Kosova, i cili,  siç i pohoi vetë një të riu në takim, është “çliruar nga emocionet” dhe ka ndarë me të rinjtë e kryeqytetit një histori që i ka ndodhur shpesh me bashkëshorten e tij që nga momentit që ka ka zgjedhur profesionin e doktorit.

“ Më binte shpesh zilja e telefonit nga pacientët që më kërkonin ndihmë . Gruaja, një ditë u zgjua në mëngjes, më pa që isha në krevat dhe më tha:Qenke këtu. I thashë: Në fakt, kam ikur dy herë gjatë natës”.

Pas historisë-batutë të Kosovës të qeshurat pasuan njëra-tjetrën, ndërkaq një i ri i cili mori fjalën teksa kandidati Kosova u çua t’i jepte ujë për t’i larguar disi emocionet, i tha se kjo dëshmonte së Kosova meritonte të ishte kryetari i ardhshëm i bashkisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010159969329834
array(1) { ["section"]=> string(75) "kosova-u-rrefen-te-rinjve-ne-kryeqytet-naten-i-ikja-gruas-nga-krevati-11326" }