Kosovë, nënshkruhet marrëveshja mes PAN-it dhe AKR-së

Publikuar tek: rajon, më 18:03 04-09-2017 Kosovë, nënshkruhet marrëveshja mes PAN-it dhe AKR-së

Kryetarët e tre partive të koalicionit PAN në Kosovë, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj, kanë nënshkruar sot marrëveshjen për bashkëqeverisje me kreun e  AKR-së, Behgjet Pacolli.

Marrëveshja vjenpasi partia e Pacollit, AKR, sot zyrtarizoi largimin nga koalicioni LAA duke i hapur kështu rrugë formimit të institucioneve të reja të vendit.

"Neve na presin shumë punë por jam i bindur se do t'i tejkalojmë”, ka thënë Pacolli pas arritjes së marrëveshjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHBA dhe Gjeorgjia stërvitje të përbashkët pranë kufirit rus
“Rambo i Milanos”, italiani del me kallashnikov në dorë mes qytetit për të vrarë dy shqiptarët »
Article Logic
Execution time: 0.013056993484497
array(1) { ["section"]=> string(58) "kosove-nenshkruhet-marreveshja-mes-pan-it-dhe-akr-se-91151" }