Kosovë/ Pak javë para zgjedhjeve të 6 Tetorit, ambasadori i SHBA MESAZH politikanëve: Ndiqni rregullat dhe ligjin

Publikuar tek: rajon, më 06:51 21-09-2019 Kosovë/ Pak javë para zgjedhjeve të 6 Tetorit, ambasadori i SHBA MESAZH politikanëve: Ndiqni rregullat dhe ligjin Philip Kosnett

Në kohën kur kanë mbetur vetëm rreth dy javë kohë nga zgjedhjet parlamentare të 6 Tetorit në Kosovë, janë të shumta mesazhet e ndërkombëtarëve.

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë Philip Kosnett i thotë kandidatëve për kryeministër të ndjekin rregullat e zgjedhjeve dhe ligjin, për të pasur zgjedhje të lira e të ndershme.

“Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju. Drejtësia rrjedh nga kandidatët që ndjekin rregullat e zgjedhjeve dhe ligjin”, shkruan Kosnett në Twitter.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074818134307861
array(1) { ["section"]=> string(117) "kosove-pak-jave-para-zgjedhjeve-te-6-tetorit-ambasadori-i-shba-mesazh-politikaneve-ndiqni-rregullat-dhe-ligjin-179218" }