Kozeta Kurti tallet me portalet: Turren një tufë hajvanësh dhe bëjnë lajm. Në gazetarinë tonë online të leshit...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:45 26-02-2016 Kozeta Kurti tallet me portalet: Turren një tufë hajvanësh dhe bëjnë lajm. Në gazetarinë tonë online të leshit...

Shpërthen gazetarja e radios dhe moderatorja e emisioneve televizive Kozeta Kurti. I indinjuar me një ngjarje ndodhur së fundmi, lidhur me përgojimin se në Tiranë do vijë të japë një koncert Bon Jovi, Kurti sulmon portalet online, që nxitojnë të japin lajmin por që nuk ka asgjë të vërtetë.

Dhe pastaj sipas gazetares janë sërish këto portale që i këto lajme nga qarkullimi. “Lajmet në gazetarinë tonë online të leshit”, i quan Kurti. Ardhja e Bon Jovit u përgënjeshtrua sot edhe nga Bashkia e Tiranës.

Komenti i plotë i Kurtit:

“Ca gallate! Hedh një debil një gur në lumë duke bërë një faqe eventesh, "Bon Jovi" në Tiranë dhe turren një tufë hajvanësh të tjerë që e bëjnë lajm nëpër portalet ku mbajnë frymën gjallë me " lajke, vju dhe sheër"! Kur e shohin që pop'lli i thjeshtë jo gazetar futet nëpër faqe zyrtare dhe Shqipëria nuk gjendet as në makthet e Bon Jovit (zyrtarisht po flas), ooooop, lajmet në gazetarinë tonë online të leshit janë "peixh ken not bi faund"! Aaaaa, po kur paguan me banane, majmunë do marrësh në pune! "Ic maj lajf"!’’

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071709156036377
array(1) { ["section"]=> string(114) "kozeta-kurti-tallet-me-portalet-turren-nje-tufe-hajvanesh-dhe-bejne-lajm-ne-gazetarine-tone-online-te-leshit-33581" }