KPA shkarkon nga detyra prokurorin e Apelit të Tiranës, Dritan Peka

Publikuar tek: aktualitet, më 12:39 22-10-2020 KPA shkarkon nga detyra prokurorin e Apelit të Tiranës, Dritan Peka

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) shkarkon nga detyra kreun e Prokurorisë së Apelit Tiranë, Dritan Peka, pasi Komisioneri Publik e apeloi vendimin e konfirmimit të tij në të treja kriteret.

Bëhet me dije se KPA e ka hetur edhe një herë Pekën në të trija kriteret, pasurinë, figurën dhe profesionalizmin.

KPA ka vendosur shkarkimin e tij për deklarim të pamjaftueshëm dhe për cënim të besimit të publikut te drejtësia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I shpallur në kërkim kombëtar për trafikim droge, arrestohet 31-vjeçari në Vlorë
I shpallur në kërkim, ‘Thethi’ prangos 28 vjeçarin që kishte mbushur ‘Reanult-in’ me drogë »
Article Logic
Execution time: 0.0089690685272217
array(1) { ["section"]=> string(73) "kpa-shkarkon-nga-detyra-prokurorin-e-apelit-te-tiranes-dritan-peka-224723" }