KQZ certifikon rezultatin për Tiranën, konfirmohet Erion Veliaj për një tjetër mandat

Publikuar tek: aktualitet, më 18:08 11-07-2019 KQZ certifikon rezultatin për Tiranën, konfirmohet Erion Veliaj për një tjetër mandat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, pas mbledhjes së ditës së sotme, ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve për Tiranën.

Kështu Erion Veliaj është konfirmuar si kryetar i Bashkisë së Tiranës edhe për një tjetër mandat 4 vjeçar, pas certifikimit të rezultatit.

Në mbledhjen e orës 17:00, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve në rendin e ditës në pikën 5 dhe 6 të saj mori vendimin për certifikimin dhe nxjerrjen e rezultatit të votimit për zgjedhjen e Kryetarit të të Bashkisë Tiranë dhe zgjedhjen e Këshillit të Bashkisë Tiranë, në zgjedhjet vendore të datës 30 qershor 2019.

kqzz.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068700313568115
array(1) { ["section"]=> string(91) "kqz-certifikon-rezultatin-per-tiranen-konfirmohet-erion-veliaj-per-nje-tjeter-mandat-171892" }