Grida Shina (Duma), KQZ merr vendimin për kandidaten e Durrësit

Publikuar tek: politike, më 20:09 14-05-2015 Grida Shina (Duma), KQZ merr vendimin për kandidaten e Durrësit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar me shtatë vota pro që kandidatja e Partisë Demokratike për Bashkinë e Durrësit të shënohet me dy mbiemra në fletën e votimit. Emri i saj do të shënohet: Grida Shina (Duma).

KQZ mbajti qëndrimin se nuk mund të shkelet Kodi i Familjes, pasi aty përcaktohet qartë kjo gjë dhe nuk ka vend për interpretime.

Grida Duma në gjendjen civile figuron me mbiemrin e bashkëshortit (Shina), ndërkohë që ajo në jetën publike është paraqitur me mbiemrin e vajzërisë (Duma).

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Kumanova”, Bushati kërkon hetim ndërkombëtar
Bojaxhi: Pse duhet të më votoni mua dhe jo Veliajn dhe Kosovën »
Article Logic
Execution time: 0.0086221694946289
array(1) { ["section"]=> string(33) "kqz-debaton-per-grida-dumen-11195" }