KQZ hedh poshtë kërkesën për kthimin në Kuvend për vërtetimin e BD, regjistrohen kandidatët për zgjedhje

Publikuar tek: aktualitet, më 12:57 20-05-2019 KQZ hedh poshtë kërkesën për kthimin në Kuvend për vërtetimin e BD, regjistrohen kandidatët për zgjedhje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hedhur poshtë kërkesën për kthimin në Kuvend për vërtetimin e Bindjes Demokratike.

Kryetari i KQZ, Klemend Zguri kërkoi që vërtetimi për regjistrimin e BD të kthehet.

Kërkesa e kryetarit u hodh poshtë me katër vota kundër dhe 1 pro.

Ndërkohë KQZ, ka regjistruar kandidatin e BD në Tiranë Arben Skënderin, në Vlorë Valbona Mezinin, në Durrës, Valbona Sakollarin, në Korçë Leonard Olli dhe Lezhë Salvador Kaçajn.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.006986141204834
array(1) { ["section"]=> string(110) "kqz-hedh-poshte-kerkesen-per-kthimin-ne-kuvend-per-vertetimin-e-bd-regjistrohen-kandidatet-per-zgjedhje-164976" }