KQZ i hoqi mandatin, vjen reagimi i parë i Aqif Rakipit

Publikuar tek: aktualitet, më 16:42 05-01-2018 KQZ i hoqi mandatin, vjen reagimi i parë i Aqif Rakipit

KQZ vendosi sot me 5 vota pro ndërprejen e mandatit për dy deputetët Aqif Rakipi e Gledion Rehovica.

Sakaq, Rakipi i PDIU e ka cilësuar  të turpshëm votimin duke akuzuar direkt Komisionin Qendror Zgjedhor për vendim “jo transparent dhe me dyer të mbyllura”.

Këtë reagim Rakipi e bëri për Ora News fill pas marrjes së vendimit pa kamera nga KQZ me 5 vota pro dhe asnjë kundër.

SI U VOTUA:

Vera SHTJEFNI (Pro)

Klement ZGURI (Pro)

Denar BIBA (Pro)

Bledar SKËNDERI (Pro)

Edlira JORGAQI (Pro)

Gëzim VELESHNJA (Nuk mori pjesë në votim ndonëse ishte në mbledhje)

Hysen OSMANAJ (S’ishte fare në mbledhje)

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01307201385498
array(1) { ["section"]=> string(61) "kqz-i-hoqi-mandatin-vjen-reagimi-i-pare-i-aqif-rakipit-105535" }