‘KQZ ka dalë hapur në mbështetje të PS’, Balliu: Por opozita ka përkrahje nga…

Publikuar tek: politike, më 17:02 07-07-2019 ‘KQZ ka dalë hapur në mbështetje të PS’, Balliu: Por opozita ka përkrahje nga…

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka komentuar zgjedhjet e 30 Qershorit.

Balliu i cilësoi ato si nul dhe sipas tij KQZ ka dal hapur në mbështetje të Partisë Socialiste.

Më tej Balliu shtoi se opozita ka një mbështetje më të madhe, sepse 85% e shqiptarëve bojkotuan qeverisjen e kryeministrit Edi Rama me 30 qershor.

‘Zgjedhjet e 30 qershorit janë nul. Mbështetja e opozitës shtrihet më tej tek qytetarët në shifrën  85 për qind. KQZ ka dalë hapur në mbështetje të Partisë Socialiste. KQZ veproi si një organ të një grupi të strukturuar, që sot quhet ‘Rilindja’. Këta bëjnë krime dhe përgjegjësinë ia faturojnë opozitës’, tha Balliu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022592067718506
array(1) { ["section"]=> string(80) "kqz-ka-dale-hapur-ne-mbeshtetje-te-ps-balliu-por-opozita-ka-perkrahje-nga-171429" }