KQZ mblidhet nesër, priten debate për hartimin e listës së zgjedhësve

Publikuar tek: politike, më 16:32 17-02-2015 KQZ mblidhet nesër, priten debate për hartimin e listës së zgjedhësve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të zhvillojë nesër mbledhjen e radhës, ku një ndër pikat kryesore që do të diskutohet është edhe hartimi i listës së zgjedhësve, për zgjedhjet vendore të 21 qershorit.

Ky process do të mbikqyret nga KQZ duke i kërkuar informacion Drejtorisë së Përgjithshme të Gjendjes Civile. Komisioni ka kërkuar gjithashtu nga PS dhe PD sugjerimet për auditët teknicien, të cilët do të verifikojnë veprimet në bazën e të dhënave në Rregjistrin Kombëtar të Gjendjes Civile.

PS ka sugjeruar si audit teknicien Ened Kërçini, ndërsa PD Armand Teliti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098650455474854
array(1) { ["section"]=> string(73) "kqz-mblidhet-neser-priten-debate-per-hartimin-e-listes-se-zgjedhesve-3648" }