KQZ ndan paratë, PS merr më shumë nga të gjitha

Publikuar tek: politike, më 08:16 03-06-2015 KQZ ndan paratë, PS merr më shumë nga të gjitha

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të ndajë sot 650 milionë lekë për të gjitha subjektet politike që marrin pjesë në zgjedhjet e 21 qershorit dhe në bazë të ligjit zgjedhor plotësojnë kriteret për të përfituar financim nga buxheti i shtetit.

Nga ky buxhet PS do të  përfitojë 18.1 milionë lekë, ndërsa PD do të përfitojë 13.8 milionë lekë të reja. Pas dy partive të mëdha renditet LSI e cila përfiton rreth 49.2 milionë lekë.

Shuma më të vogla do të përfitojnë  partitë e tjera parlamentare si PR, PDIU, me nga 3 dhe  2.6 milionë lekë. Nga ky fond do të përfitojnë polt 48 parti politike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088520050048828
array(1) { ["section"]=> string(52) "kqz-ndan-parate-ps-merr-me-shume-nga-te-gjitha-12539" }