KQZ: Njerëzit me aftësi të kufizuara do të votojnë individualisht. Ja mundësitë që do u krijohen

Publikuar tek: aktualitet, më 15:10 10-06-2015 KQZ: Njerëzit me aftësi të kufizuara do të votojnë individualisht. Ja mundësitë që do u krijohen Drilona Hoxha, zëdhënëse e KQZ

“Në këto zgjedhje do mundësohen shabllone për njerëzit që nuk shikojnë. Ky është një angazhim që përmbushet për herë të parë nga KQZ. Në çdo qendër votimi do ketë shabllone përkatëse për të votuar individualisht”. Kështu është shprehur Drilona Hoxha, zëdhënësja e KQZ-së e cila ka bërë më dije se për njerëzit me aftësi të kufizuara KQZ është duke krijuar të gjitha mundësitë që ata të votojnë normalisht.

“Vendosja e rampave të drurit”, është një tjetër masë e marë nga KQZ për ata që nuk kanë mundësi të ecin. Rampat do u mundësojnë këtyre personave lëvizjen . KQZ shtoi se kjo është një nismë e posaçme,  marrë prej tyre dhe që nuk përcaktohet në kodin zgjedhor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Punonjësit e Alpha Bank dhurojnë gjak për fëmijët talasemikë
Policia arreston tre punonjës të Spitalit Psikiatrik në Vlorë, në kërkim mjekja »
Article Logic
Execution time: 0.011387825012207
array(1) { ["section"]=> string(100) "kqz-njerezit-me-aftesi-te-kufizuara-do-te-votojne-individualisht-ja-mundesite-qe-do-u-krijohen-13206" }