KQZ raporton shifrat paraprake të përqindjes së partive në zgjedhje, ja kush kryeson

Publikuar tek: politike, më 11:10 23-06-2015 KQZ raporton shifrat paraprake të përqindjes së partive në zgjedhje, ja kush kryeson

Komisioni Qëndror i zgjedhjeve raporton shifrat paraprake të partive në rrang vendi. Sipas përqindjeve, në qarqet kryesore është në avantazh Partia Socialiste. Në Gjirokastër dhe Dibër kryeson LSI, ndërkohë që PD-ja renditet ose e dyta, ose e treta. Kujtojmë që këto janë shifra paraprake dhe mund të ketë përmbysje të tyre nga momenti në moment.

BERAT

PS           34.440   24,83%

LSI          25.214   18,18%

PD          21.396   15,42%

TIRANE

PS           34.554   24,81%

LSI          25.306   18,17%

PD          21.466   15,41%

VLORE

PS           5.575     27,02%

PD          3.050     14,78%

LSI          2.470     11,97%

DIBER

LSI          1.524     11,35%

PD          1.310     9,76%

PS           1.295     9,65%   

ELBASAN

PS           2.836     20,55%

LSI          2.695     19,53%

PD          1.667     12,08%

GJIROKASTER

LSI          3.142     25,80%

PS           2.518     20,68%

PD          1.648     13,53%

KORÇE

PS           12.204   32,83%

PD          8.393     22,58%

LSI          6.067     16,32%

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010287046432495
array(1) { ["section"]=> string(89) "kqz-raporton-shifrat-paraprake-te-perqindjes-se-partive-ne-zgjedhje-ja-kush-kryeson-14408" }