Krahëhapur ndaj emigrantëve, Trump-demokratëve: Po ua sjell në qytetet tuaja

Publikuar tek: bota, më 07:00 13-04-2019 Krahëhapur ndaj emigrantëve, Trump-demokratëve: Po ua sjell në qytetet tuaja

Presidenti i SHBA, Donald Trump pranoi të ketë planifikuar lirimin e emigrantëve të burgosur dhe transferimin e tyre në bastionet kryesore të demokratëve.

Trump u shpreh se kundërshtarët e tij politikë do të ishin “tejet të lumtur” rreth kësaj çështjeje, duke parë edhe “politikat e tyre të kufijve të hapur dhe krahëve të hapura”.

Por, i menjëhershëm ishte reagimi i udhëheqësve demokratë, që e kritikuan deklaratën e Trumpit si aspak presidenciale.

“Duke qenë para faktit që demokratët nuk duan të ndryshojnë ligjet tona tejet të rrezikshme të emigracionit, atëherë ne po marrim në konsideratë vendosjen e emigrantëve ilegalë vetëm në këto qytete të shenjta”, shkruante Trump.

Komentet e Trumpit erdhën pas raportimeve në mediet amerikane, se ai kishte dashur që Departamenti i Sigurisë së Brendshme të lironte emigrantët e burgosur në bastionet e demokratëve

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013289928436279
array(1) { ["section"]=> string(81) "krahehapur-ndaj-emigranteve-trump-demokrateve-po-ua-sjell-ne-qytetet-tuaja-160207" }