Krasniqi: Gara më e madhe në zgjedhje midis LSI e PDIU-së

Publikuar tek: aktualitet, më 23:23 09-02-2017 Krasniqi: Gara më e madhe në zgjedhje midis LSI e PDIU-së

Analisti Afrim Krasniqi i ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila në "Ora News", mendon se gara më e madhe në zgjedhjet e 18 qershorit do të jetë midis Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet.

Krasniqi: Rivaliteti më i ashpër në këto zgjedhje nuk është midis dy partive kryesore, është midis PDIU-së dhe LSI-së për i dyti apo i treti tek koalicioni i majtë sepse kush i merr më shumë votën njëri-tjetrit, ka shanse për të marrë mandate parlamentare me 5-6 mijë vota dhe rivaliteti i ashpër tek e djathta është midis Partisë Agrare dhe Partisë Republikane, sepse kush merr vende merr komisionerin. PS dhe PD-së, koeficienti një votë, një person kurse partive të vogla 0.7%.

Gjinushi: LSI me sa duket do të ketë një përpjekje për të krijuar një grupim të qendrës. PS në qoftë se do të arrijë të krijojë një koalicion më solid dhe më të majtë.

Kulla: Koalicion të majtë me Topin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali / Një ditë më parë shoqëritë denoncuan: BKT paguan transportin në mënyrë skandaloze (VIDEO)
Bushati: Politikanët në vështirësi merren me konspiracione dhe përralla anti-Soros »
Article Logic
Execution time: 0.011219024658203
array(1) { ["section"]=> string(62) "krasniqi-gara-me-e-madhe-ne-zgjedhje-midis-lsi-e-pdiu-se-68273" }