Krasniqi nxjerr studentët para delegatëve socialistë. Ja çfarë bënë në shkallët e Pallatit të Kongreseve (FOTO)

Publikuar tek: politike, më 15:31 19-03-2016 Krasniqi nxjerr studentët para delegatëve socialistë. Ja çfarë bënë në shkallët e Pallatit të Kongreseve (FOTO)

Politologu Afrim Krasniqi nxjerr studentët para delegatëve socialistë, duke dashur të bëjë disa konstatime shumë të thjeshta. Mes tyre, janë pyetur zëvendëskryeministri Niko Peleshi,  ministrja e Mbrojtes Kodheli, ministri i Energjetikës Gjiknuri dhe kryebashkiaku Veliaj.

 Në shkallët e Pallatit të Kongreseve, studentët realizuan një sondazh dhe siç e thotë vetë Krasniqi: “Kongresi i partise ne vendin me te varfer ne Evrope: shume zhurme, luks, fjalime, hartime, lavderime, komente, kamera televizive, live ne TVSH dhe 9 ekrane te tjera’’

“Kongresi i partise ne vendin me te varfer ne Evrope: shume zhurme, luks, fjalime, hartime, lavderime, komente, kamera televizive, live ne TVSH dhe 9 ekrane te tjera, etj, etj. Partite kane punen & axhenden e tyre, ne te tjeret kemi tonen. Ndaj per ata qe merren me gjera serioze, eshte nje rast i mire studimor. Ndaj sot ekipi i shkencave politike i Aips Institut (www.isp.com.al) shfrytezoi rastin per te kryer nje sondazh perfaqesues, me delegatet e partise qe dominon ne qeverisjen e vendit.

Temat e sondazhit lidhen me raportet e tyre ndaj identitetit politik, sistemit zgjedhor, zgjedhjes se Presidentit, ndaj aleateve politikë, ndaj qyteteve, besimit fetar dhe demokracise se brendshme partiake! Nje praktike qe studiuesit e politikes zhvillojne rregullisht prej vitesh ne cdo konference kombetare te partive kryesore ne Evrope, tani po krijon arkivin e vet me studime te njejta edhe ne konferencat e PS, PD, LSI dhe aktoreve te tjere politike.

Perfundimet do behen publike brenda javes se ardhshme. Falenderime stafit realizues te ISP.”, shkruan politologu Krasniqi.”, komenton Krasniqi.

Deri në nxjerrjen e rezultateve na duhet të presim, që të shohim mendësinë e socialistëve shqiptarë.

{gallery}krasniqi{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010043859481812
array(1) { ["section"]=> string(114) "krasniqi-nxjerr-studentet-para-delegateve-socialiste-ja-cfare-bene-ne-shkallet-e-pallatit-te-kongreseve-foto-35510" }