Krasniqi: Rama e futi në listën e 100 të korruptuarve, 30 ditë më pas e bëri drejtor

Publikuar tek: politike, më 23:49 12-02-2018 Krasniqi: Rama e futi në listën e 100 të korruptuarve, 30 ditë më pas e bëri drejtor

Politologu Afrim Krasniqi i ftuar në "Tonight Ilva Tare" në Ora Neës, tha se ata që mazhoranca aktuale denoncoi si tradhtar në marrëveshjen e detit me Greqinë, dy prej i kanë emëruar ambasador.

Krasniqi kujtoi edhe listën me 100 personat më të korruptuar të shpallur nga Rama, ndërsa njërin prej tyre 30 ditë më vonë e emëroi drejtor Hekurudhash.

Një nga denoncimet më të mëdha të ministrisë aktuale ishte tradhti kombëtare të komisionit për detin, dy prej tyre sot janë ambasador. E dyta, kryeministri doli dhe shpalli 100 njerëzit më të korruptuar dhe 30 ditë më vonë një nga ata njerëz e emëroi drejtor të Hekurudhave. Kjo ka lidhje me shtetin e kapur. Të tallesh me ligjin, shtetin, Evropën”, u shpreh Krasniqi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012084007263184
array(1) { ["section"]=> string(89) "krasniqi-rama-e-futi-ne-listen-e-100-te-korruptuarve-30-dite-me-pas-e-beri-drejtor-110052" }