Kravata me yll e Ramës, Alfred Peza: Me brekushe, pa brekushe… Merreni në kontekstin e tij prej artisti!  

Publikuar tek: aktualitet, më 22:35 20-10-2020 Kravata me yll e Ramës, Alfred Peza: Me brekushe, pa brekushe… Merreni në kontekstin e tij prej artisti!   Nikos Dendias-Edi Rama

Sekretari për mediat i Partisë Socialiste, Alfred Peza i ka dalë në mbrojtje kryeministri, Edi Rama sa i përket kravatës së përdorur sot në takimin me Ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias.  

Në ‘Opinion’ Peza bëri lojëra fjalësh, teksa tha se veshja e Ramës duhet marrë në kontekstin prej artisti të tij.

‘Me atlete, pa atlete, me opinga pa opinga, me brekushe, pa brekushe, Edi Rama nuk mund të gjykohet asnjëherë nga veshjet. Ai është i njohur për ekstravagancën e veshjes së tij dhe duhet ta marrin në kontekstin e tij prej artisti’ u shpreh Peza.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Analisti Panajot Barka flet për çështjen e detit: Greqia do pranojë çdo vendim të Hagës, Shqipëria jo
E vendosën Rama dhe Dendias, por ‘Deti’ mund të mos shkojë në Hagë, profesori: Vendimin nuk e merr kryeministri, do t’i duhet ta marrë autorizimin nga Presidenti »
Article Logic
Execution time: 0.010933876037598
array(1) { ["section"]=> string(106) "kravata-me-yll-e-rames-alfred-peza-me-brekushe-pa-brekushe-merreni-ne-kontekstin-e-tij-prej-artisti-224503" }