Kremi që heq tatuazhet, pa dhimbje dhe pa shpenzime

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:25 22-02-2015 Kremi që heq tatuazhet, pa dhimbje dhe pa shpenzime

Një student kanadez ka zhvilluar një metodë të re që mund ti kursejë njerëzve shpenzime dhe dhimbjen e heqjes së tatuazheve, duke i mundësuar atyre ti heqin tatuazhet vetëm duke i fërkaur ato me një krem të veçantë.

“Nëse e krahason me heqjen e tatuazheve me lazer, çka lë shenja dhe djeg lëkurën, kremi i anashkalon të gjitha këto probleme”, ka thënë 27 vjeçari Alec Falkenham. “Kremi nuk vepron në qelizat e paprekura të lëkurës, kështu që nuk shkakton inflamacion të saj”, tha ai.

Kremi është në fazat e fundit të testimit dhe shumë shpejt do të dalë në treg me një çmim tepër të leverdisshëm, rreth 6 euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025100946426392
array(1) { ["section"]=> string(55) "kremi-qe-heq-tatuazhet-pa-dhimbje-dhe-pa-shpenzime-4137" }