“Krenarë për ty”, Xherdan Shaqiri shkruan për vendlindjen

Publikuar tek: sport, më 16:52 01-07-2018 “Krenarë për ty”, Xherdan Shaqiri shkruan për vendlindjen Xherdan Shaqiri

Pak ditë më parë Xherdan Shaqiri u rikthye në vëmendjen e të gjithë shqiptarëve, pasi së bashku me Granit Xhakën pas golave për kombëtaren zviceriane kundër Serbisë, bënë simbolin e shqiponjës me duar.

E mesa duket një veprim të tillë vendlindja e tij nuk mund t’a kapërdijë pa treguar që është shumë krenare për të.

Në fshatin ku Shaqiri ka lindur, Zhegra është vendosur një banderolë e madhe ku shkruhet: “Krenari e kombit. Zhegra krenare për ty”.

Një foto të banderolës e ka postuar dhe futbollisti shqiptar, duke i falenderuar të gjithë për këtë mënyrë të të festuari.

5b38e6c21476936430172_10216432370704492_4531103760415457280_n-1-470x758.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096991062164307
array(1) { ["section"]=> string(61) "krenare-per-ty-xherdan-shaqiri-shkruan-per-vendlindjen-126384" }