Kreshnik Spahiu tregon emrin: Kush është kumbari i fëmijëve që financoi fushatën e Bashës. Dy vajza ruse çuan paratë… (E PLOTË)

Publikuar tek: politike, më 22:50 20-01-2020 Kreshnik Spahiu tregon emrin: Kush është kumbari i fëmijëve që financoi fushatën e Bashës. Dy vajza ruse çuan paratë… (E PLOTË) FotoMontazh: Kreshnik Spahiu - Nick Muzin dhe Lulzim Basha me Presidentin Trump

Ish-kreu i Alenacës KuqeZi Kreshnik Spahiu, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme ku ka treguar detaje dhe emrin e persionit, që sipas tij, i  ka financuar fushatën Lulzim Bashës.

Spahiu ka thënë se Basha ka kryer pastrim parash në Amerikë dhe personi që i ka financuar fushatën është Ekim Abkim, kryetari i SBK Holding dhe kumbar i fëmijëve të kryedemokratit.

Pjesë nga deklarata e Kreshnik Spahiut dhe që sipas tij implikojnë Lulzim Bashën në pastrimin e parave në Amerikë:

-Basha nuk është financuar nga diaspora në SHBA ashtu siç ka deklaruar në emisione;

-Në konferncën e organizuar kompaia SBK Holding ka marrë pjesë edhe shoku i ngushtë i Lulzim Bashës;

-Ekim Abkim është kryetar SBK Holding, dhe kumbari i fëmijëve të Bashës. Është shok i hershëm i Lulzim Bashës dhe Aurela Bashës;

Personi që ka mundësuar fotografimin e Bashës me Trump është në kërim në SHBA se ka tentuar të rrëmbejë Fejtullah Gylejn për ta çuar në Turqi;

-2 vajza ruse çuan paratë nga Banka Ukrainase në Edinburg;

-Është fakt që 675 mijë euro ka kushtuar fotoja me Trump dhe vetëm 20 mijë euro janë dhënë nga PD;

-Kompania lobuse është mbyllyr menjëherë pas skandalit duke thënë se ka falimetuar;

-Kompania lobuese ka pronar rus, por kjo nuk do të thotë se Basha ka marrë para nga Rusia;

-Prokuroria dhe Gjykata nuk ka marrë në shqyrtim pagesat e bëra nga Kievi, nga Skocia drejt SHBA-së. Ka hetuar vetëm 20 mijë eurot e PD-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03937292098999
array(1) { ["section"]=> string(129) "kreshnik-spahiu-tregon-emrin-kush-eshte-kumbari-i-femijeve-qe-financoi-fushaten-e-bashes-dy-vajza-ruse-cuan-parate-e-plote-192649" }