Kreshnik Spahiu ulet vetëm në kafene dhe bën një meditim... E hedh në rrjet në formë vargjesh

Publikuar tek: politike, më 13:37 02-04-2016 Kreshnik Spahiu ulet vetëm në kafene dhe bën një meditim... E hedh në rrjet në formë vargjesh

Kreshnik Spahiu ulet i vetëm në kafene dhe bën një meditim të çuditshëm. Kreu i Aleancës Kuq e Zi, ka zgjedhur që këtë të shtunë të mendoj për Tiranën, duke e nisur fillimisht me Duçen, Hitlerin, Enverin…për të kaluar te ‘’pika e tij e dobët’’, ‘’Edi dhe Eri’’.

E sigurisht që këtë mendim e ka hedhur të gjithin në formë vargjesh.

Ju ftojmë t’i lexoni:

“Tirana në kaos / Kyeqyteti i pabanueshëm.

U linda në bulevardin që ndërtoi Duçja dhe Hitleri,

U rrita në parqet që mbolli Enveri,

Po vdesim nga betoni që pushtoi Edi & Eri

Mijëra makina dhe rrallë ndonjë parking,

Mijëra pallate dhe aspak parqe,

Mijëra ndërtime dhe shumë pak hapësira

Mijëra pirgje dheu por aspak oksigjen,

1 milion banorë dhe një krye-legen”

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092670917510986
array(1) { ["section"]=> string(96) "kreshnik-spahiu-ulet-vetem-ne-kafene-dhe-ben-nje-meditim-e-hedh-ne-rrjet-ne-forme-vargjesh-36668" }