Kreu i Drejtorisë Detare bën denoncimin e FORTË: Po i fshihet amza 2000 detarëve, u hiqet e drejta për punësim në anije

Publikuar tek: aktualitet, më 20:10 26-01-2021 Kreu i Drejtorisë Detare bën denoncimin e FORTË: Po i fshihet amza 2000 detarëve, u hiqet e drejta për punësim në anije Forcat Detare Shqiptare

Drejtori i Përgjithshëm i Drejtorisë Detare, Paulin Ndreu, thotë se po ndryshohet kodi detar në 2 nene.

Sipas tij, po tentohet pa njoftim t’i fshihet amza e detarëve, e cila daton që në vitin 1913.

Përmes një shënimi në facebook, Ndreu shprehet se në mënyrë të fshehtë po zhbëhet arsimi i tyre, e drejta e tyre për punësim ne anijet me flamur shqiptar.

npk_qyXn_400x400.jpg

Denoncimi i Paulin Ndreut

Si mund te hesht per detarët, si mund te hesht kur neperkemben dhe tentojne ti zhbejnë sikur nuk ekzistojne.Janë aferisht 2 mije detarë Shqiptarë qe punojne ne anije me flamur Shqiptar dhe anije me flamur te huaj. Dje ndodhi e paimagjinueshmja, pa njoftim tentohet te fshihet amza e detareve qe daton qe nga viti 1913, zhbehet e drejta dhe arsimi i tyre, u hiqet e drejta per punesim ne anijet me flamur Shqiptar. Per ata qe kane dhenë shpirtin ne det per vite te tëra, ndryshohet kodi detar ne 2 nene dhe asnje se kuptoi pse, s na pyeten edhe pse kundershtuam fort, por une nuk do hesht, do luftoj per te drejtat e tyre me çdo çmim. Detaret kane histori qe nga koha e Ilirise dhe s mund te zhbehen nga askush cilido qoftë ai...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U plagos nga snajperat në Siri, Floresha Rasha operohet në spitalin e Traumës
Denoncimi i Berishës: Shembet ura e ndërtuar në Vlorë në vitin 2016, u ndërtua për të kaluar ujësjellësin në një lagje të Drashovicës »
Article Logic
Execution time: 0.015909910202026
array(1) { ["section"]=> string(124) "kreu-i-drejtorise-detare-ben-denoncimin-e-forte-po-i-fshihet-amza-2000-detareve-u-hiqet-e-drejta-per-punesim-ne-anije-236512" }