Kreu i FRD Topi: Përmbytjet e përsëritura, përgjegjësi e politikës

Publikuar tek: aktualitet, më 19:13 06-02-2015 Kreu i FRD Topi: Përmbytjet e përsëritura, përgjegjësi e politikës

Gjatë një deklarate për media, kreu i FRD Bamir Topi, shhperu solidaritetin e tij me banorët e prekur nga zonat e përmbytura.

Topi tha se situate e krijuar në jug të vendit është alarmante dhe se përgjegjës për situatën janë politika dhe institucionet e saj. Kryetari i FRD tha se përmbytjet janë të përsëritura dhe se vizitat e politikanëve në zonat e përmbytura janë për ekzibicionizëm. Bamir Topi i bëri thirrje opozitës të tregohet më bashkëpunuese në situatën e krijuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmbytje edhe në Krujë, del nga shtrati lumi Ishëm
Avokati i Gjikës për Newsbomb: Arrestim politik me akuza të montuara »
Article Logic
Execution time: 0.010889053344727
array(1) { ["section"]=> string(69) "kreu-i-frd-topi-permbytjet-e-perseritura-pergjegjesi-e-politikes-2583" }