Kreu i ISIS Abu Bakr al-Bagdadi 'u vra në një sulm ajror masiv'

Publikuar tek: bota, më 16:24 13-06-2017 Kreu i ISIS Abu Bakr al-Bagdadi 'u vra në një sulm ajror masiv'

Udhëheqësi i Shtetit Islamik, Abu Bkr al-Baghdadi, thuhet se është vrarë në një sulm ajror sirian.

Sipas raporteve ende të paverifikuara në median shtetërore Siriane thuhet se ai u vra të shtunën. Sulme të rënda ajrore u kryen në të gjithë fortesën e Raqqës gjatë të shtunës.

Dëshmitë e fundit të zbuluara për një dokumentar tregojnë se si Abu Bkr al-Baghdadi u arratis në Irak në vitin 2013 përpara se të dërgonte një ushtri të xhihadistëve në pjesë të ndryshme të botës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklarata e fortë e Putin: SHBA mbështeti Al-Kaedën dhe terroristët në Çeçeni
"Diplomacia e basketbollit", Dennis Rodman viziton sërish Korenë e Veriut »
Article Logic
Execution time: 0.010940074920654
array(1) { ["section"]=> string(67) "kreu-i-isis-abu-bakr-al-bagdadi-u-vra-ne-nje-sulm-ajror-masiv-82332" }