Kreu i LSI, i kundërpërgjigjet “flakë për flakë” Ramës dhe Bashës: Shqiptarët janë të mençur, nuk do të votojnë partitë pa plan

Publikuar tek: politike, më 18:33 10-06-2017 Kreu i LSI, i kundërpërgjigjet “flakë për flakë” Ramës dhe Bashës: Shqiptarët janë të mençur, nuk do të votojnë partitë pa plan

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ishte sot i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24 nga ku i është përgjigjur akuzave të kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha.

Vasili ka komentuar dhe deklaratat e Ramës që i ka quajtur parti shantazhuese që kërkon të vërë një dorë në timon, e të marrë pjesë nga tepsia e qeverisë, po ashtu edhe kryedemokrati Basha që e ka quajtur shpk LSI-në.

“Duke dëgjuar këta njerëz pa asnjë ide në kokë, njëri flet për Republikë të Re tjetri për tepsi, ndryshe nga të tjetër unë i flas shqiptarëve për një plan. Unë dhe LSI-ja kemi një plan për të çuar gjërat përpara. S’flas as për timon as për Republikë. Njerëzit kanë nevojë për taksa të ulëta. Shqiptarët janë të mençur dhe do të votojnë për njerëz që kanë plan, jo me tepsi, shpk , që Basha duhet të ketë parasysh shpk e Rrugës së Kombit ku vodhi 250 mln euro,” tha Vasili.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023958921432495
array(1) { ["section"]=> string(128) "kreu-i-lsi-i-kunderpergjigjet-flake-per-flake-rames-dhe-bashes-shqiptaret-jane-te-mencur-nuk-do-te-votojne-partite-pa-plan-81988" }