Kreu i Vëllazërisë Ariane dënohet me burgim të përjetshëm....në izolim

Publikuar tek: bota, më 10:09 18-11-2015 Kreu i Vëllazërisë Ariane dënohet me burgim të përjetshëm....në izolim

Një udhëheqës i lartë i Vëllazërisë Ariane është dënuar me 50 vite heqje lirie në një burg shtetëror të Teksasit ku ai do të shpenzojë çdo ditë, 23 orë në izolim.

James Lemarc, i njohur si 'Byrdman', ka një imazh të Hitlerit në kurrizin e tij ndërsa trupin e ka të mbuluar me simbole naziste dhe svastika. Ai është i njohur për ktimet e tij brutale dhe sadiste, ndër të cilat kur detyroi një prej viktimave të tij të hante bukën e ngjyer në gjakun e vet si dhe kur i përplasi fytyrën në çimento 37 herë një viktime tjetër.

Por prokurorët në Tarrant County kërkuah heqjen e tij nga burgu federal pasi ai vijonte të kishte ndikim në Vëllazërinë Ariane si dhe kontrollonte bizneset e tij nga burgu. Tashmë 54 vjeçarit do t’i duhet të kalojë 23 orë në ditë izolim për 50 vitet e ardhshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Francë/ Grupi terrorist i shkatërruar sot kishte planifikuar sulm në aeroportin “Charles de Gaulle”
Vatikan, Papa në audiencën e të premtes në një shesh gjysëm të mbushur »
Article Logic
Execution time: 0.01120400428772
array(1) { ["section"]=> string(73) "kreu-i-vellazerise-ariane-denohet-me-burgim-te-perjetshem-ne-izolim-25698" }