Kreu vrasje makabre, kush është shqiptari më i kërkuar në Europë (EMRI-FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:25 13-01-2019 Kreu vrasje makabre, kush është shqiptari më i kërkuar në Europë (EMRI-FOTO)

Janë publikur emrat e 54 kriminelëve më të kërkuar në botë, mes të cilëve edhe një shqiptar.

54 më të rrezikshmit janë renditur në listën e Europol për veprat penale 'vrasje', 'trafik të qenieve njerëzore', 'trafik droge', 'mashtrim' etj.

Mes emrave të listuar në median amerikane 'Daily Mail', është edhe 50-vjeçari shqiptar Gani Burreli, i cili kërkohet nga autoritetet e Qipros.

Shqiptari akuzohet për përfshirje në vrasjen e trefishtë të ndodhur më 23 Qershor të 2016-s në Qipro.

Dyshohet se shqiptari së bashku me një shtetas tjetër, u futën në një restorant në Ayia Napa të maskuar dhe të armatosur me pistoleta e armë automatike.

Ata hapën zjarr duke lënë të vdekur një biznesmen, një oficer policie dhe bashkëshorten e tij, ndërkohë që prezent gjatë shkëmbimit të zjarrit kanë qenë edhe fëmijët e mitur të policit

Gjithashtu mbeti i plagosur rëndë një polic tjetër, i cili arriti të plagosë bashkëpunëtorin e shqiptarit, ndërsa ky i fundit u largua nga vendngjarja.

Dyshohet se Gani Burreli është i përshirë në disa vrasje të tjera në Ayia Napa, si pjesë e një bande kriminale shqiptare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krasniqi publikon mesazhin e ish-ambasadorit Walker: Është koha të vijë brez i ri
Borë edhe në Tiranë? Ja si pritet të jenë temperaturat nesër »
Article Logic
Execution time: 0.012533187866211
array(1) { ["section"]=> string(80) "kreu-vrasje-makabre-kush-eshte-shqiptari-me-i-kerkuar-ne-europe-emri-foto-148610" }