Krijesa e mistershme del në brigjet e liqenit australian (Foto)

Publikuar tek: bota, më 20:12 16-02-2016 Krijesa e mistershme del në brigjet e liqenit australian (Foto)

Një krijesë e çuditshme është shfaqur në brigjet pranë një liqeni në Australi dhe është fotografuar nga një kalimtar i cili i postoi fotot në internet duke kërkuar ndihmë për identifikimin e saj.

Krijesa që duket s një kryqëzim mes delfinit dhe krokodilit ka gojë të madhe e dhëmbë të mprehta duke e bërë të ngjajë me një kafshë parahistorike. Të shumtë kanë qenë ata që menduan se bëhej fjalë për një modifikim në fotografi por Mark McGrouther, studiues i peshqve në Muzeun australian tha për Daily Mail Australia se, dyshon se bëhet fjalë për një lloj ngjale që jeton në ujërat e thella në brigjet lindore të Australisë. Ajo njihet për agresivitetit që tregon kur e ndjen veten në rrezik, shpesh duke sulmuar peshkatarët apo shkatërruar rrjetat e tyre.

fhsfgj6jfg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I armatosuri futet në dyqan për të vjedhur dhe ikën me vrap, punonjësja e ndjek nga pas (Video)
E rrallë, e burgosura mbetet shtazënë për t’i shpëtuar dënimit me vdekje »
Article Logic
Execution time: 0.010647058486938
array(1) { ["section"]=> string(67) "krijesa-e-mistershme-del-ne-brigjet-e-liqenit-australian-foto-32761" }