Krijohen 7 njësi hetimore në Prokurorinë e Tiranës, zbardhen emrat e drejtuesve

Publikuar tek: aktualitet, më 17:40 10-02-2017 Krijohen 7 njësi hetimore në Prokurorinë e Tiranës, zbardhen emrat e drejtuesve

Prokuroria e Tiranës ka krijuar shtatë seksionet hetimore të nevojshme pas hyrjes në fuqi të reformës në drejtësi.

Javën e ardhshme do të nis edhe shorti elektronik për ndarjen e dosjeve tek këto njësi, ndërsa do të zgjidhet edhe zëvendësdrejtori i Prokurorisë së Tiranës. Report Tv ka publikuar emrat e prokurorëve që do të drejtojnë shtatë njësitë hetimore.

Arben Nela – Narkotrafiku dhe trafiqet.

Mariola Mërtiri – Krimi ekonomiko-financiar.

Deniona Kodra – Seksioni kundër korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës.

Erion Pano – Krimet kundër jetës dhe aktet terroriste.

Dritan Rreshka – Veprat penale kundër pronës.

Hysni Mulaj – Seksioni i krimeve të kryera nga të miturit.

Gjergji Tako – Seksioni i vendimeve penale dhe marrëdhëniet juridiksionale me jashtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Emiljano Shullazi përfundon në spital, i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale
Tragjedia në Fier: Ja kush është nëna e vajzës 5-vjeçare që u vra nga i dashuri »
Article Logic
Execution time: 0.012937068939209
array(1) { ["section"]=> string(84) "krijohen-7-njesi-hetimore-ne-prokurorine-e-tiranes-zbardhen-emrat-e-drejtuesve-68356" }