Krijohen radhë të gjata në KAKAVIJË, vijon GREVA e doganierëve grekë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:22 24-11-2020 Krijohen radhë të gjata në KAKAVIJË, vijon GREVA e doganierëve grekë

Për shkak të grevës 24-orëshe të doganierëve grekë në Kakavijë, janë shkaktuar radhë të gjata në doganë.

Në pjesën greke të doganës kanë mbetur në pritje automjete private dhe mallrash që presin të kalojnë kufirin.

Ndërkohë në pjesën shqiptare puna vijon normalisht dhe deri tani kanë kaluar për në Greqi 120 qytetarë.

Ndërkohë që nga Greqia në Shqipëri kanë kaluar vetëm 34 qytetarë.

Për shkak të mbylljes së doganës së Kapshticës, Kakavija mbetet e vetmja pikë kufitare tokësore mes dy vendeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazetari Artan HOXHA kalon covid-19 dhe shkruan: U mundova 8 muaj të mos infektohem, nuk ia dola, ruhuni, ishte një përvojë sfilitëse (PËRJETIMI I GAZETARIT)
Autor i nëntë vjedhjeve, arrestohet 18-vjeçari që ishte kthyer në ‘makthin’ e Sarandës »
Article Logic
Execution time: 0.011337995529175
array(1) { ["section"]=> string(74) "krijohen-radhe-te-gjata-ne-kakavije-vijon-greva-e-doganiereve-greke-228925" }