Krijohet partia më e re në Turqi, ja kush është “gruaja e hekurt” që do sfidojë Erdoganin

Publikuar tek: bota, më 20:19 25-10-2017 Krijohet partia më e re në Turqi, ja kush është “gruaja e hekurt”  që do sfidojë Erdoganin

Meral Aksener, ish-ministre e Brendshme dhe njëkohësisht një figurë e njohur e nacionalizmit turk, krijoi sot partinë më të re në Turqi.

Aksner ka vendosr të sfidojë presidentin, Rexhep taip Erdogan gjatë zgjedhjeve të ardhshme presidenciale në vitin 2019.

Mediat vendase raportojnë se Aksener premtoi se do të punojë për një Turqi të fuqishme, të lumtur dhe të rinovuar, gjatë një fjalimi energjik në Ankara për krijimin e formacionit të saj politik, i emërtuar “Partia e Mirë”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ky është emri për vajza më i përhapur në botë
Atentat me tritol deputetit ukrainas, në gjendje të rëndë (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.0054938793182373
array(1) { ["section"]=> string(92) "krijohet-partia-me-e-re-ne-turqi-ja-kush-eshte-gruaja-e-hekurt-qe-do-sfidoje-erdoganin-97220" }