Vrasja e 33 vjecarit nga i ati, 70 vjecari: Ishte duke rrahur nenen e tij

Publikuar tek: aktualitet, më 19:56 09-06-2015 Vrasja e 33 vjecarit nga i ati, 70 vjecari: Ishte duke rrahur nenen e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasiten e sotme në fshatin Paulesh të Komunës Pajovë të Peqinit ku babai ka vrarë me armë zjarri djalin e tij. Policia jup te tjera te dhena per ngjarjen dhe burimet thone se gjate pyetjeve, babai e ka pranuar krimin. "Ishte bere problematik. Nuk durova dot. E pashe qe ishte duke rrahur nenen e tij, ndaj e qellova" mesohet te kete thene 70 vjecari perpara uniformave blu.

Sipas policisë, Ismail Bahja ka vrarë me pistoletë djalin e tij, 33 vjeçarin Elton Bahja. Policia ka arrestuar autorin e krimit brenda familjes, ndërsa sqaron se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta pas një debati. Në polici 70-vjeçari Ismail Bahja ka pranuar vrasjen duke deklaruar se e kishte kryer këtë akt tragjik pasi sipas tij djali i tij 33-vjeçari Elton Bahja donte të helmonte atë dhe bashkëshorten e tij. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve: Ja e vërteta e mbledhjes së borxhit tatimor
Reagon Becchetti: Kur unë “luftoja” në Shqipëri, Edi Rama ishte nëpër Evropë. Gjyq kundër Shqipërisë. Agon do të ecë përpara »
Article Logic
Execution time: 0.013274908065796
array(1) { ["section"]=> string(57) "krim-brenda-familjes-babai-vret-me-pistolete-djalin-13129" }