Krimet e Rënda shpallin vendimin për ‘Bandën e Tritolit’, Julian Sinanaj i shpëton burgimit të përjetshëm

Publikuar tek: aktualitet, më 15:52 09-03-2017 Krimet e Rënda shpallin vendimin për ‘Bandën e Tritolit’, Julian Sinanaj i shpëton burgimit të përjetshëm

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shpallur sot dënimet për 7 anëtarë të ‘ Bandës së Tritolit’ e cila drejtohej nga vrasësi me pagesë, Julian Sinanaj.

Mësohet se Sinanaj është dënuar me 30 vite burg  burg për shkak të statusit si 'i penduar' nga të cilat 25 vite i ka pa të drejtë apelimi. Ai dyshohet të ketë kryer rreth 27 vrasje me pagesë në Shqipëri por edhe në Greqi.

Andodn Mëhillaj është dënuar me burgim të përjetshëm.

Genis Mëhillaj, 10 vite burg

Marjon Mitro, 8 vite burg

Albin Mexhaj, 8 vite burg

Ndriçim Gjokona, 8 vite burg

Ilir Karçini, 5 vite burg

Banda akuzohet për rreth 38 akuza si dhe për vrasjen e Sokol Veizit dhe Agron Çelës, si dhe për vendosjen e tritolit te Ardian Kollozit ish-deputet i Partisë Demokratike.

Vijon..

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndodh në Tiranë, i merr 22 milionë lekë të dashurës invalide duke u shtirur se e donte. Gjykata e dënon me burg (HISTORIA)
Kapet 1 ton e gjysmë kanabis në skaf drejt italisë, pranga dy vlonjatëve (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01102089881897
array(1) { ["section"]=> string(108) "krimet-e-renda-shpallin-vendimin-per-banden-e-tritolit-julian-sinanaj-i-shpeton-burgimit-te-perjetshem-71340" }