Krimi ekonomik "rrënon" dy ortakët biznesmenë, kjo është shuma marramendëse e parave të sekuestruara

Publikuar tek: aktualitet, më 08:50 18-03-2017 Krimi ekonomik

Krimi Ekonomik ka sekuestruar një shumë të madhe eurosh nga një shoqëri biznesi, pasi ortakët e saj dyshohet se po bënin pastrim parash.

Ndaj dy ortakëve të shoqërisë private ka nisur procedim penal. Sipas policisë së Fierit dje sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar ka sekuestruar 245.253 USD, 280.000 lekë të reja dhe 110000 Euro, të shoqerise "BP-2014" të depozituar nga ortakët e kësaj shoqerie B.Ç dhe D. C, në tre banka të nivelit të dytë.

Hetimet vazhdojnë për llogari të tjera bankare të kësaj shoqerie dhe përfaqsuesve të saj të cilët dyshohen për pastrim të produktit të veprës penale apo veprimtarisë kriminale, të parashikuar nga Kodi Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Keni plane për fundjavën? Mësoni më parë çfarë ju premton moti
Dyshohet se përplasi blindin me para në Qafë-Kashar, apeli le në burg Dash Kupën »
Article Logic
Execution time: 0.010952949523926
array(1) { ["section"]=> string(103) "krimi-ekonomik-rrenon-dy-ortaket-biznesmene-kjo-eshte-shuma-marramendese-e-parave-te-sekuestruara-72326" }