Krimi i dyfishtë në Pogradec, Policia: Çifti Torra u vra nga një i afërm i tyre për para

Publikuar tek: aktualitet, më 10:16 01-03-2017 Krimi i dyfishtë në Pogradec, Policia: Çifti Torra u vra nga një i afërm i tyre për para

Zbardhen detaje të reja mbi krimin e dysfishtë që ndodhi pak ditë më parë në fshatin Velçan të Pogradecit, ku burrë e grua u gjetën të vdekur.

Fillimisht u mendua se Fatbardha Torra kishte varë me një dru pas koke të shoqin Erzen Torra dhe më pas kishte vrarë veten. Por, me kthimin e babait të Erzenit nga Amerika dhe dëshminë e tij në polici, hetimet kanë devijuar. Sipas të atit, Avni Torra duke folur për “Gazetën Shqiptare”, çifti është vrarë nga një person tjetër, pikërisht një afërm i tyre. Dyshimet janë ngritur për shkak se çifti Torra kishte marrë para pak kohësh një shumë parashë, nga vetë Avniu, para të cilat mungojnë.

Po ashtu, edhe në xhepat e Erzen Torrës, nuk është gjetur portofoli dhe dokumentet e makinës. Pas dëshmive të marra nga familjarët dhe fqinjëve të viktimave, mësohet se ata nuk kanë pasur asnjëherë probleme dhe se shkonim mirë.

Trupat e pajetë u gjendën nga vëllai i Erzenit në një kasolle, afër banesës ku ata jetonin më 18 shkurt, si dhe kishin dy fëmijë të mitur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasësi shqiptar me një këmbë humb sifidën e të drejtave të njeriut në Britani, do të ekstradohet drejt Shqipërisë
Ja si u kapën “mat” trafikantët e Shkodrës, mes tyre edhe 3 zyrtarë (PAMJE NGA SUPER-OPERACIONI) »
Article Logic
Execution time: 0.0103600025177
array(1) { ["section"]=> string(92) "krimi-i-dyfishte-ne-pogradec-policia-cifti-torra-u-vra-nga-nje-i-aferm-i-tyre-per-para-70340" }