Krimi në Durrës, zbardhet ekspertiza: Si e vrau nipi gjyshen në gjumë, me pas veten me plumb në gojë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:09 05-04-2017 Krimi në Durrës, zbardhet ekspertiza: Si e vrau nipi gjyshen në gjumë, me pas veten me plumb në gojë

Një ditë pas krimit makabër që tronditi Durrësin, ku nipi vrau gjyshen e moshuar dhe më pas veten me armë zjarri ekspertiza ka arritur në konkluzione konkrete.

Specialistët e grupit hetimor kanë marrë në pyetje 8 familjarë të viktimave dhe pas provave të gjetura në banesën ku u zbuluan trupat e vdekur kanë arritur në përfudimin se behet fjalë për vrasje dhe vetëvrasje nga 25 vjeçari Ersid Curri.

Sipas ekspertëve, i riu e ka qëlluar me 5 plumba automatiku gjyshen e tij në krahëror dhe në gjymtyrë, teksa ajo flinte, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Më pas, sipas ekspertëve, Curri është vetëvrarë me një plumb në gojë.

Sipas familjarëve, e moshuara Hurme Curri 80 vjeç u kishte thënë të afërmëve të saj se kishte frikë prej nispit, pasi kishte kohë që shfaqte shenja depresioni. Ekspertët kanë deklaruar se krimi është kryer në kushte depresioni nga ana e të riut, sidomos pas kthimit të tij nga Gjermania, ku atje ai kishte kërkuar azil.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krimi në Durrës/ Djali i 80-vjeçares: Si e gjeta nënën dhe nipin të larë në gjak
Banesa përfshihet nga flakët, dëmtohet zjarrfikësi »
Article Logic
Execution time: 0.01057505607605
array(1) { ["section"]=> string(103) "krimi-ne-durres-zbardhet-ekspertiza-si-e-vrau-nipi-gjyshen-ne-gjume-me-pas-veten-me-plumb-ne-goje-74159" }