KRIMI që TRONDITI botën/ Kujtimet e një historie shokuese!

Publikuar tek: bota, më 16:34 14-03-2019 KRIMI që TRONDITI botën/ Kujtimet e një historie shokuese!

Si sot para 20 vitesh BBC kujton krimin e 2 djemve 10-vjeçar që rrëmbyen një djalosh 2-vjeçar dhe e vranë.

12 Shkurt 1999 dita kur dy djem , John Venebals dhe Robert Tompshon, ia mbathën nga shkolla dhe hanin cokollata e ëmbëlsira në një dyqan në qytetin e Walton në Liverpool.

Në orën 15:30 ata u panë nga kamera e sigurisë duke mbajtur dorën e një djaloshi 2-vjeçar me emrin James Bolzer. Djaloshi kishte shkuar në supermarket me nënën e tij. Nëna nuk u stresua pasi kujtojë se fëmijët po talleshin dhe se djaloshi i saj do kthehej. Por kjo nuk ndodhi pasi pas dy ditësh trupi i tij u gjet në shinat e stacionit të trenit të qytetit. Trupi i tij kishte shenja dhune dhe ishte i prërë në dy pjesë.

Djaloshi 2-vjeçar i pafajshëm mendoi se do shkonte xhiro me dy shokët e tij,John dhe Robert. Por ata e torturuan djaloshin, e godisnin me gura gjatë rrugës dhe i hidhnin bojë. Kur ata arritën në shinat e stacionit, e goditën me hekur vogëlushi humbi ndjenjat dhe vdiq.

Dy djemtë e lanë trupin e tij te shinjat që të dukej si aksident, por ndjenja e fajit nuk i la të qetë Ata u vetëdorëzuan dhe treguan të gjithë historinë autoriteteve vendase që nuk mund ta besonin.

Në nëntor dy djemtë u denuan për vrasje. Deri më sot janë të dënuarit me moshën më të re në historinë e Anglisë. Kjo histori, sipas BBC shokon ende botën.

53760997_826725110993267_5058361560649433088_n.png

52480857_415857512321380_4525292802807955456_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011893033981323
array(1) { ["section"]=> string(63) "krimi-qe-tronditi-boten-kujtimet-e-nje-historie-shokuese-156426" }