KRIMI që tronditi Vlorën ishte një vrasje e paralajmëruar… Si gruaja kërkoi ndihmë për të shoqin DHUNUES

Publikuar tek: aktualitet, më 13:55 25-06-2019 KRIMI që tronditi Vlorën ishte një vrasje e paralajmëruar… Si gruaja kërkoi ndihmë për të shoqin DHUNUES Vellai i viktimes, momenti kur meson se i kane vrare te motren

Krimi makabër i ndodhur ditën e sotme në Babicë të Vlorës, ku burri vrau gruan ishte një vrasje e paralajmëruar.

Kjo, nisur nga fakti që autori Lavdosh Sulo ishte denoncuar edhe më herët nga bashkëshortja e tij, tashmë mbetur viktimë, për ushtrim dhune në familje.

Konkretisht në vitin 2012 Sulo, ka qenë i proceduar penalisht. Mësohet se çifti kishte grindje të shpeshta në familje të cilat çuan deri në aktin tragjik, ku humbi jetën Laureta Sulo. Kujtojmë se 56-vjeçari e ka qëlluar me thikë, çekiç e më pas me levë duke i shkaktuar vdekjen bashkëshortes së tij. Ndërkaq grupi hetimor i cili ndodhet në vendngjarje po vijon hetimet për të zbuluar detaje të reja.

Laureta Sulo, la pas dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjedhjet e 30 qershorit, çfarë thotë Rudina Hajdari për 'konfliktin' Meta-Rama
Vrasja që tronditi Vlorën, zbulohen FOTOT e autorit dhe viktimës »
Article Logic
Execution time: 0.010210037231445
array(1) { ["section"]=> string(110) "krimi-qe-tronditi-vloren-ishte-nje-vrasje-e-paralajmeruar-si-gruaja-kerkoi-ndihme-per-te-shoqin-dhunues-169699" }