Krishtlindja, aktorja Tinka Kurti: Zot të lutem ktheji sytë nga shqiptarët

Publikuar tek: kulture-art, më 19:56 25-12-2017 Krishtlindja, aktorja Tinka Kurti: Zot të lutem ktheji sytë nga shqiptarët

Aktorja e famshme shqiptare Tinka Kurti, me rastin e festës së Krishtlindjes i drejton një lutje të veçantë Zotit për të gjithë shqiptarët.

Ajo lutet që Zoti të kthejë sytë nga shqiptarët, të cilët kanë nevojë për mbrojtjen e tij.

“Për shumë vjet Krishlindjet, jo vetëm katolikëve dhe ortodoksëve, por gjithë popullit shqiptar. Prandaj i lutem Zotit të kthejë sytë nga ne, e të na mbrojë Shqipërinë dhe popullin shqiptar se kemi shumë nevojë për të”.

Aktorja i përket fesë së krishterë, por ajo shprehet se nuk është fanatike dhe se i respekton të gjitha besimet fetare.

“Unë jam një ndër katoliket e shkodrës që mbaj edhe iftarin, domethënë syfyr dhe iftar për natën e Kadrit dhe jam e nderume, shumë e lumtur që e bëj atë gjë”, tha aktorja për “Ora News”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.075563907623291
array(1) { ["section"]=> string(79) "krishtlindja-aktorja-tinka-kurti-zot-te-lutem-ktheji-syte-nga-shqiptaret-104351" }