Kristi Karkanaqe dhe Lindi Islami fitojnë “C’est la vie”

Publikuar tek: barometri, më 08:15 08-01-2018 Kristi Karkanaqe dhe Lindi Islami fitojnë “C’est la vie”

Kristi Karkanaqe dhe Lindi Islami janë shpallur të dielën fituesit e spektakli “C’est la vie”.

Ata mundën në finale Anxhela Peristerin dhe Orin duke ngritur lart kupën.

Spektakli “C’est la vie” ka mbërthyer para ekranit mijëra shikues në mbarë Shqipërinë. 8 personazhe të jetës publike në duet me këngëtarë profesionistë janë përballur me njëri-tjetrin për 11 javë me radhë.

Nën moderimin e Marina Vjollcës në një skenë të ndërtuar enkas, në “C’est La Vie”, muzika është luajtur “live” nga ku konkurrentët dhe të ftuarit kanë kënduar po ashtu “live”.

Ata kanë dhuruar emocion me performancat e tyre ku nuk ka munguar edhe humori.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.37264204025269
array(1) { ["section"]=> string(61) "kristi-karkanaqe-dhe-lindi-islami-fitojne-c-est-la-vie-105791" }