Kristi Pinderi u jep një ide maturantëve të dëshpëruar dhe është shumë e thjeshtë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:50 08-09-2016 Kristi Pinderi u jep një ide maturantëve të dëshpëruar dhe është shumë e thjeshtë

Kristi Pinderi, kreu i Lëvizjes LBGT u jep një ide maturantëve të dëshpëruar me mesatare të lartë dhe që nuk kanë fituar asnjë degë.

Dhe sipas Pinderit ideja është që të ndryshojnë degë.

‘’Ah s'kuptoj as këtë: pse nuk zgjedhin historinë? Mund të bëhen historianë, arkeologe, restauratorë, mësues, profesorë, mund të bëjnë lek të paparë si guida turistike, mund të hapin dhe agjenci me ture të bukura! Mund të studiojnë në arkiva, mund të bëjnë libra, mund të punojnë në organizatë të shoqërisë civile pra kanë shumë më tepër mundësira’’, shkruan Pinderi.

Dje maturantët protestuan para Kryeministrisë ku kërkonin të drejtën e shkollimit, ndërsa sot do vazhdojnë protestat sërish para Kuvendit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019861936569214
array(1) { ["section"]=> string(87) "kristi-pinderi-u-jep-nje-ide-maturanteve-te-deshperuar-dhe-eshte-shume-e-thjeshte-52270" }