Kristian Prenga gjunjëzon kampionin e Kanadasë, kundërshtari nuk reziston më shumë se dy raunde (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 11:55 25-03-2018 Kristian Prenga gjunjëzon kampionin e Kanadasë, kundërshtari nuk reziston më shumë se dy raunde (VIDEO) Kristian Prenga

Kristian Penga ia ka dalë të marrë mbrëmjen e djeshme një tjetër fitore të rëndësishme, këtë herë duke gjynjëzuar kampionin e Kanadasë Tim Chemelli me konck-out teknik vetëm me dy raunde.

Prenga ia ka dalë të ngrejë peshë të gjithë shqiptarët në Toronto, duke mposhtur në ringun e këtij qyteti kampionin aktual.  27-vjeçarit i janë dashur vetëm 2 raunde për të arritur suksesin e radhës, saktësisht fitoren e tretë me K.O në 8 përballjet e zhvilluara.

Pas suksesit të radhës, Prenga ka postuar një foto në lllogarinë e tij në Instagram, ku shkruan: “Një tjetër Ko në karrierë. Një tjetër fitore. Në tjetër sukses. Faleminderit të gjithëve për urimet dhe mbështetjen”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0061209201812744
array(1) { ["section"]=> string(107) "kristian-prenga-gjunjezon-kampionin-e-kanadase-kundershtari-nuk-reziston-me-shume-se-dy-raunde-video-114475" }